Sposoby na ekologiczne sprzątanie

Ekologia to pojęcie, które w przeciągu ostatnich kilku lat zrobiło zawrotną karierę, obecnie często jest również wykorzystywano jako chwytliwy slogan reklamowy. Bardzo często słyszy się między innymi o sposobach na ekologiczne sprzątanie – w tym między innymi na ekologiczne pranie.Generalnie rzecz biorąc, sprzątnie kojarzy się…

Generalnie rzecz biorąc, sprzątnie kojarzy się z używaniem sporej ilości detergentów, a te nie są obojętne dla środowiska. Do tego zużywa się spore ilości wody. Tymczasem takie ekologiczne pranie czy inne czynności związane ze sprzątaniem można uskuteczniać w swoich czterech ścianach. Ekologiczne pranie to przede wszystkim energooszczędna pralka wysokiej klasy. Zużywa nie tylko mniej prądu, ale i wody.

Ekologiczne pranie to również stosowanie z rozwagą proszku – przegródka w pralce nie musi być nim wypełniona w całości, bo zwykle pierzemy rzeczy po to, aby je w gruncie rzeczy odświeżyć. I wreszcie ekologiczne pranie toteż takie, w którym rezygnuje się z płynu do płukania – i bez niego wyprane rzeczy ładnie pachną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres