Specyfika regałów magazynowych

W dobie sklepów wielkopowierzchniowych, marketów i supermarketów czy też galerii, potrzebne są miejsca, gdzie będą przechowywane ich produkty. Jest więc duże zapotrzebowanie na magazyny. Oprócz magazynierów, którzy zajmują się przyjęciem towarów, jego katalogowaniem, rozmieszczaniem oraz wydawaniem, niezbędnym elementem magazynów jest wyposażenie ich w regały magazynowe.Producenci oferują duży wybór, w…

Producenci oferują duży wybór, w zależności od tego co ma być składowane i w jaki sposób. Wyróżniamy regały do magazynu paletowe lub półkowe. Regały paletowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone dla produktów składowanych na paletach i jako regały magazynowe są najbardziej popularne i najbardziej też funkcjonalne. Najczęściej są wykonane ze stali. Tworzą w magazynie swoiste ściany, a pomiędzy nimi alejki. Wyróżnia się regały magazynowe paletowe wysokiego składowania oraz niskiego składowania. Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu się one znajdują oraz jakimi wózkami widłowymi dysponuje właściciel magazynu. Pewne znaczenie ma również rodzaj przechowywanych towarów. Ale, jak wspomniano wyżej, regały do składu to również półki.

Bardziej nadają się one do…

Bardziej nadają się one do mniejszych magazynów i do towarów o małych gabarytach, ponieważ na regałach półkowych towar przekładany jest ręcznie. Istnieją też nowoczesne regały półkowe z bieżniami rolkowymi, które ułatwiają pracę przesuwając towary na brzeg półek. Z kolei inny rodzaj półek, przesuwanych na szynach, pozwala do pewnego stopnia manipulować powierzchnią i przestrzenią magazynu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres