Spawarka – obowiązkowy sprzęt w każdym domu.

23 lut 2013

W każdym domu jest prawdopodobnie mały warsztat. Znajdują się w nim pewnie przeróżne urządzenia i części, które każdemu mężczyźnie mogą się przydać. Przeróżne szlifierki kątowe, młotki gwoździe i wiele wiele innych są na porządku dziennym. Tymczasem ważnym elementem takiego warsztatu winna być też spawarka.Często bowiem trzeba połączyć ze sobą kilka…

Często bowiem trzeba połączyć ze sobą kilka metalowych elementów. Niestety, w większości takich przypadków tradycyjne sposoby łączenia zawodzą gdyż jest potrzebne tam połączenie spawane. Spawarka jest również potrzebna w sytuacji, w której chcemy zaoszczędzić pieniądze. Czasem bowiem dany metalowy element jest na tyle drogi, że warto raczej go samemu zespawać i zaoszczędzić nieco środków. Jak więc widać, spawarka staje się powoli nieodłącznym narzędziem każdego majsterkowicza. Sprzyja ku temu też to, że pojawiły się spawarki już na prąd jednofazowy.

Nie każdy ma bowiem w domu…

Nie każdy ma bowiem w domu napięcie trójfazowe i często się zdarza że była to jedyna bariera przed jej zakupem. Tymczasem nowoczesna spawarka charakteryzuje się mniejszym napięciem zasilania i co ważne, mniejszym zużyciem energii. Warto więc się postarać, by w naszym domowym warsztacie znajdowała się spawarka. Dzięki niej z pewnością nasze prace będą łatwiejsze.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Komentarzy: 3 dla “Spawarka – obowiązkowy sprzęt w każdym domu.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

  1. Cierń pisze:

    Tak, warto mieć w domu spawarkę. Czasami się ona przydaje. Ja samodzielnie spawam sobie tłumik w samochodzie. Nie muszę tracić pieniędzy na mechaników.

  2. Gargoyle3 pisze:

    Czy w domu? Niekoniecznie moim zdaniem. Taki sprzęt wszak dość dużo kosztuje, przynajmniej ten dobry, a ile razy w roku go uzyjemy? Jak raz to i tak dobrze

  3. Wincenty pisze:

    Dobrze w domu mieć spawarkę. Urządzenie to nie raz się przydaje, gdy w grę wchodzi konieczność zespolenia ze sobą rozmaitych elementów metalowych różnego typu.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031