Spawarka MIG/MAG

Spawarka mig mag jest urządzeniem, które pozwala na spawanie elektrodą topliwą, która umieszczona jest w osłonie z gazów. Mig oznacza, że są to gazy obojętne, natomiast mag oznacza gazy aktywne. W tych pierwszych najczęściej spotykany jest argon i hel natomiast w drugich dwutlenek węgla, a rzadziej mieszanina dwutlenku węgla z argonem.Spawarka mig mag w swojej pracy…

Spawarka mig mag w swojej pracy wykorzystuje tworzenie się łuku elektrycznego, który się wytwarza pomiędzy spawanym elementem a wspomnianą powyżej elektrodą. Wybór elektrody ma duże znaczenie ponieważ należy je dobierać dokładnie do rodzaju spawanego materiału. W takim wypadku spawarka mig mag jest w stanie dokonać spawania elementów zbudowanych z różnych metali. Najczęściej spotykaną prędkością spawania w tych urządzeniach jest 20 do 50 centymetrów na minutę. Taka metoda spawania może być z powodzeniem zastosowana w pracach montażowych, podczas napraw elementów linii technologicznych.

Samo spawanie może się odbywać półautomatycznie oraz…

Samo spawanie może się odbywać półautomatycznie oraz być w pełni zautomatyzowane. Dzięki możliwości użycia różnych grubości elektrod spawarka mig mag daje możliwości spawania elementów o dużym zakresie własnej grubości. Dodatkowo uzyskuje się spoiny o wysokiej jakości przy możliwie optymalnej wydajności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres