Silnik na stały prąd

Silnik prądu stałego jest bardzo często stosowany w wielu urządzeniach. Pozwala on na zamianę energii elektrycznej w energie mechaniczną. Pierwsze takie silniki zaczęły być stosowane mniej więcej dwieście lat temu. W zależności od tego, gdzie ma być zastosowany, silnik prądu stałego może mieć bardzo różne wymiary oraz parametry, które zazwyczaj odpowiadają za efektywność jego działania.Silniki elektryczne oraz falowniki

Silpol
Firma Silpol z Warszawy oferuje silniki elektryczne z przekładniami oraz falowniki a także części zamienne do silników.
  • Grójecka 128 paw. 54
  • 02-383 Warszawa

Musi on być bowiem tak dobrany, aby jego parametry były jak najlepiej dobrane, gdyż gwarantuje o jego odpowiednią i przede wszystkim bezawaryjną pracę. Zbyt mała moc bowiem sprawi, że urządzenie, w którym został zastosowany, nie spełni swojego przeznaczenia, zaś zbyt duża może spowodować jego awarię. Silnik prądu stałego może mieć kilka różnych rodzajów, w zależności od sposobu jego działania dzięki czemu w każdej sytuacji można dobrać taki, który aktualnie jest jak najlepszy i najbardziej dopasowany do konkretnego urządzenia.

Dzisiaj takie silniki, podobnie jak wiele innych urządzeń, zostało znacznie zminiaturyzowane, i pod nazwa mikrosilników są bardzo powszechnie spotykane na przykład w naszych gospodarstwach domowych, w komputerach czy sprzęcie AGD. Można powiedzieć, że takich zminiaturyzowanych urządzeniach, jak silnik prądu stałego w każdym domu można znaleźć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres