Silnik na stały prąd

21 maj 2015

Silnik prądu stałego jest bardzo często stosowany w wielu urządzeniach. Pozwala on na zamianę energii elektrycznej w energie mechaniczną. Pierwsze takie silniki zaczęły być stosowane mniej więcej dwieście lat temu. W zależności od tego, gdzie ma być zastosowany, silnik prądu stałego może mieć bardzo różne wymiary oraz parametry, które zazwyczaj odpowiadają za efektywność jego działania.Musi on być bowiem tak…

Musi on być bowiem tak dobrany, aby jego parametry były jak najlepiej dobrane, gdyż gwarantuje o jego odpowiednią i przede wszystkim bezawaryjną pracę. Zbyt mała moc bowiem sprawi, że urządzenie, w którym został zastosowany, nie spełni swojego przeznaczenia, zaś zbyt duża może spowodować jego awarię. Silnik prądu stałego może mieć kilka różnych rodzajów, w zależności od sposobu jego działania dzięki czemu w każdej sytuacji można dobrać taki, który aktualnie jest jak najlepszy i najbardziej dopasowany do konkretnego urządzenia.

Silniki elektryczne oraz falowniki

Silpol
Firma Silpol z Warszawy oferuje silniki elektryczne z przekładniami oraz falowniki a także części zamienne do silników.
  • Grójecka 128 paw. 54
  • 02-383 Warszawa

Dzisiaj takie silniki, podobnie jak wiele innych urządzeń, zostało znacznie zminiaturyzowane, i pod nazwa mikrosilników są bardzo powszechnie spotykane na przykład w naszych gospodarstwach domowych, w komputerach czy sprzęcie AGD. Można powiedzieć, że takich zminiaturyzowanych urządzeniach, jak silnik prądu stałego w każdym domu można znaleźć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Silnik na stały prąd”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031