Rodzaje wag

2 sie 2014

Waga jest urządzeniem niezwykle potrzebnym nie tylko wówczas, kiedy wykonujemy specjalistyczne zadania, ale także podczas czynności typowo domowych. Obecnie produkty te cechują się zróżnicowaniem pod względem budowy oraz właściwości, co sprawia, że możemy wyróżnić ich kilka typów. Jednymi z najbardziej popularnych są wagi elektroniczne, których cechą charakterystyczną jest to, że posiadają układ wskazujący, najczęściej cyfrowy.



Takie wagi służą nam głównie do wyznaczania…

Takie wagi służą nam głównie do wyznaczania ciężaru danego przedmiotu. Dodatkowo za pomocą takich wag możemy ważyć także objętość oraz gęstość, co sprawia, że asortyment ten ma różnorodne zastosowanie. W obecnych czasach typowa waga ma tak wiele rodzajów, że można podzielić ją nie tylko ze względu na spełniane funkcje, ale także na sposób działania i zastosowanie. Jednym z rodzaj wag są te o charakterze nieautomatycznym. Takie urządzenia służą najczęściej do wyznaczania ciężaru w danej chwili, przez co nie można go dokonywać w sposób ciągły.

Ten asortyment nie cechuje się…

Ten asortyment nie cechuje się nowoczesnymi właściwościami pomiaru, przez co można dopasować go do grupy o skali dokładności pomiaru trzy. Z kolei produkty automatyczne są w pełni zmechanizowane, co znacznie ułatwia dokonywanie pomiarów.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Rodzaje wag”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031