Rodzaje paliw do kotłów grzewczych

Każde paliwo stałe ma swoje określone właściwości, jak np. wartość opałową. Aby kotły CO pracowały poprawnie, dając optymalną ilość ciepła, należy stosować odpowiednie rodzaje paliw, przeznaczone do danego rodzaju kotła. Odpowiednie paliwo gwarantuje mniejsze problemy z obsługą kotłów, a także maksymalną sprawność.Na polskim rynku możemy dostać wiele…

Na polskim rynku możemy dostać wiele rodzajów paliw. Kotły najczęściej opalane są jednak węglem i drewnem. Węgiel kamienny to surowiec, który w swoim składzie zawiera około 85% pierwiastka węgla. Ma czarną barwę, a przy spalaniu daje błyszczący, długi płomień. Węgiel kamienny jest najbardziej energetycznym surowcem pochodzenia naturalnego. Powstał ze szczątków roślinnych pod działaniem wielu skomplikowanych procesów. Opalanie drewnem jest bardziej przyjazne dla środowiska niż węglem. Jednak drewno jest trudniejsze do pozyskania. W kotłach zbudowanych ze zwykłej stali nie powinno palić się drewnem iglastym, ze względu na dużą ilość substancji smolistych. Takie drewno można zastosować w kotłach zbudowanych ze stali kwasoodpornej.

Coraz bardziej powszechne staje się…

Coraz bardziej powszechne staje się wykorzystanie brykietów złożonych z prasowanych wiórów i odpadów drewnianych. Kotły na paliwo stałe mogą być opalane także słomą lub biomasą. Słoma ma co prawda mniejszą wartość energetyczną niż drewno czy węgiel, ale jest znacznie tańsza. Stosuje się brykiety z suchej słomy, o masie około 10 kg. Corocznie na polach pozostawiane jest około 35% wyprodukowanej słomy. Opalanie brykietami słomianymi to dobry pomysł, jak wykorzystać odpady produkcyjne z rolnictwa.

Ciekawe informacje o kotły co z podajnikiem autor zdobył ze strony metalfachtg.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres