Rodzaje kotłów

Rozmaitego typu kotły są niezbędnym wyposażeniem domów w naszym umiarkowanym klimacie, gdzie zimy zazwyczaj są surowe, a dogrzewanie domów jest konieczne przez większą część roku. Przedsiębiorstwa sprzedające {i najczęściej oferujące jednocześnie kompleksowe usługi związane z transportem i montażem} kotły oferują nam bardzo wiele typów tych urządzeń, które różnią się od siebie bardzo wieloma czynnikami, spośród których najważniejszym i najbardziej charakterystycznym jest chyba materiał opałowy, jaki się w poszczególnych przypadkach wykorzystuje.Standardową wersją, wybieraną przez nas najczęściej,…

Standardową wersją, wybieraną przez nas najczęściej, są piece CO, w których palimy zazwyczaj drewnem i węglem. Są one łatwe i przeważnie bezproblemowe w użytkowaniu, a opał bardzo łatwo jest zakupić. Bardzo popularnym rodzajem tego typu sprzętu są także kotły gazowe, które są w eksploatacji bardziej ekonomiczne, a ponadto dłużej niż kotły co utrzymują ciepło. Kotły na paliwo stałe jeszcze nie mogą poszczycić się u nas bardzo dużą popularnością, gdyż wciąż są niedostatecznie rozreklamowane, ale stopniowo stają się coraz chętniej wybierane. Szczególnym rodzajem takiego typu sprzętu są piece ekologiczne, w których materiał opałowy stanowi groszek ekologiczny, produkowany poprzez selekcję węgla posiadającego wymagane parametry.

Paliwo to cechuje się wysoką jakością, dzięki…

Szukasz pieca CO?
Piece na ekogroszek
dostępne w kategorii Piece z podajnikiem w cenie promocyjnej

Paliwo to cechuje się wysoką jakością, dzięki czemu jest wydajne i kaloryczne. Modele ekologiczne stanowią alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania, która zdobywa coraz większą popularność zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

kotły automatyczne – dowiedz się więcej jeśli chcesz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres