Rodzaje kotłów CO

Dzisiaj niemal w każdym domu jest centralne ogrzewanie. Najczęściej jest to instalacja, w której nośnikiem ciepła jest woda w grzejnikach. Aby jednak ta woda miała odpowiadającą nam temperaturę, należy ją podgrzać. Do tego celu właśnie służą piece CO. Kotły CO mogą spalać różne materiały.W zależności od tego, co jest spalane,…

W zależności od tego, co jest spalane, taki rodzaj nas interesuje. Najbardziej popularne są kotły na paliwo stałe. Paliwem tym jest węgiel, drewno, specjalne, sprasowane pod ciśnieniem kulki z materiałów drewnopochodnych, koks, miał lub brykiet. Przy spalaniu ekogroszku, czyli specjalnego, ekologicznego, drobnego węgla, najlepsze są kotły z podajnikiem. Wówczas nie musimy się już martwić o dokładanie do pieca, wystarczy tylko ustawić odpowiednie parametry na piecu.

Kotły z podajnikiem, to tak zwane retortowe…

Kotły z podajnikiem, to tak zwane retortowe. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego rodzaju pieca, wówczas jesteśmy już uzależnieni od wspominanego ekogorszku. Oprócz pieców na paliwo stałe, są jeszcze kotły na paliwo ciekłe, a najbardziej popularny jest tutaj olej opałowy. Można w kotłach spalać też gaz ziemny. Jeżeli zastanawiamy się nad rodzajem instalacji, mamy wybór pomiędzy dwiema, grawitacyjną oraz wymuszona sterowanym procesem.

Szukasz pieca CO?
Piece na ekogroszek
dostępne w kategorii Piece z podajnikiem w cenie promocyjnej

Ta pierwsza jest bezpieczniejsza ze względu na to, że nie jest uzależniona od prądu. W razie jego wyłączenia, co się zdarza zimą z powodu awarii sieci spowodowanych mrozami lub dużym śniegiem, poradzi sobie z ogrzewaniem domu sama. Budowa pieca zależy ściśle od jego rodzaju, materiał z jakich są wykonywane to stal lub żeliwo.

Więcej o kotły co z podajnikiem dowiesz się ze strony metalfachtg.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres