Przywróć powierzchni dawny blask.

Od kilku lat coraz częściej korzystają oni z nowej technologii polegającej na czyszczeniu zabrudzonych powierzchni za pomocą suchego lodu. Przy użyciu specjalnej dyszy wysokociśnieniowej wyrzucającej z ogromną siłą drobinki suchego lodu w formie granulatu oczyszczają oni centymetr po centymetrze zadaną płaszczyznę.


czyszczenie suchym lodem cena

Foto: pixabay.com

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna,…

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, innowacyjna metoda strumieniowa, w której jako czynnika roboczego używa się granulatu suchego lodu( CO2 ). Rozwiązanie to nadaje się do usuwania silikonu i śladów po gumie, oleju, tłuszczu, smoły, atramentu, żywicy, klejów, wosku, farb i lakierów, gumy do żucia, graffiti i innych zabrudzeń, z elementów metalowych, form itp.

Technologia ta z powodzenie znajduje…

Technologia ta z powodzenie znajduje zastosowanie w przemyśle samochodowym, tworzyw sztucznych, elektrycznym, opakowań i spożywczym, w odlewniach, drukarniach, zakładach produkcji metalowej i maszyn. Czyszczenie suchym lodem( bez środków czyszczących )nie wymaga demontowania elementu czyszczonego. Granulat CO2 ma temperaturę -79°C dzięki różnicy temperatur i energii kinetycznej powoduje utratę elastyczności oraz pęknięcie powłoki zabrudzenia.

czyszczenie suchym lodem cena

Foto: pixabay.com

Kolejne cząstki wdzierają się do szczelin i przechodzą tam ze stanu stałego w stan gazowy. Związane to jest ze zwiększeniem ich objętości o około 400 razy, dzięki czemu zabrudzenie zostaje oderwane. Suchy lód sublimuje  w powietrzu  w warunkach normalnych. Osłabiona niską temperaturą i częstymi uderzeniami powierzchnia brudu, pod wpływem mikroeksploazji  zaczyna pękać i odpadać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres