Przyjdą i wywiozą

Problem jaki stanowi wywóz śmieci w naszym kraju powinien zostać wreszcie uregulowany. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszyscy, a przynajmniej większość z nas, zrozumiemy jak ważna jest segregacja odpadów i jak kosztowny jest wywóz śmieci nieposegregowanych.Administracyjnie na właściciela domu, który nie ma…

Administracyjnie na właściciela domu, który nie ma podpisanej umowy na wywóz śmieci można nałożyć karę w postaci mandatu. Ponadto istnieje poważne zagrożenie, że taki ktoś nie istnieje lub nie żyje. Nie ma bowiem na świecie człowieka, który nie produkuje śmieci. A skoro taki właściciel nie ma umowy na wywóz. Może spala je w piecu CO. Albo wywozi do lasu. Podejrzane. Nie ma człowieka, któremu wywóz śmieci nie jest potrzebny.

Innym aspektem jest koszt wywozu przed i po segregacji odpadów. Frakcja mokra jest droższa czyli za wywóz płacimy więcej. natomiast żeby obniżyć sobie np. koszt wywozu frakcji suchej należy pamiętać o na przykład zgniataniu butelek plastikowych po pozbawieniu ich plastikowego korka. Wywóz śmieci ukrywa się gdzieś we mgle poranka, ale o tym jak trudno żyć w mieście, w którym ten krwiobieg śmieci przestał działać przekonali się Włosi, którym podczas strajku służb komunalnych 2000 ton śmieci zalegało na ulicach.

W końcu doszło do tego, że sprzątaniem w obawie przed epidemią zajmowało się wojsko. Polacy na szczęście mają mnóstwo prywatnych firm, które z przyjemnością odbiorą nasze posegregowane śmieci we właściwe miejsce.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres