Przeznaczenie metalowych mebli

Zazwyczaj tworzywo z jakiego wykonane są meble, to drewno. Istnieje jednak duża grupa mebli specyficznego przeznaczenia, która wykonana jest z metalu. Meble metalowe to między innymi wyposażenie biura oraz archiwum. Należą do nich szafy kartotekowe, gdzie w wygodny sposób można umieścić alfabetycznie kartoteki w różnych firmach czy przychodniach.Galeria

drzwi prysznicowe szklane

Foto: pixabay.com

Są one dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, tak aby każdy mógł dopasować model do swojego wnętrza. Innym rodzajem metalowego mebla przydatnego w pracy biurowej są szafy aktowe. Spełniają one szereg dodatkowych funkcji. Najczęściej są zbudowane z ognioodpornego materiału, gdyż akta to ważne dokumenty, które trzeba dobrze chronić.

Ich drzwi mogą otwierać się…

Ich drzwi mogą otwierać się jak drzwi w standardowej szafie, lub na sposób żaluzjowy. Wszystkie są wyposażone w zamki. Wiele szkół, przedsiębiorstw zatrudniających dużą liczbę pracowników, którzy muszą przebierać się w ubrania robocze, klubów fitness, basenów czy innych obiektów sportowych kupuje meble metalowe do szatni. Są to szafki ubraniowe, wąskie, zamykane najczęściej na kłódkę z kodem, lub na zamek magnetyczny, do którego klucz nosimy na opasce na ręku.

Meble metalowe są wykorzystywane na poczcie i w innych urzędach lub w supermarketach, gdzie musimy zostawiać swoje zakupy z innego sklepu przed kasą. Służą do tego szafy skrytkowe, zamykane na kluczyk. Całe wyposażenie w gabinetach lekarskich stanowią zazwyczaj meble metalowe. A są to wysokie, oszklone apteczki, stoliki chirurgiczne oraz do instrumentów medycznych i inne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres