Przecinarki CNC do stali i innych materiałów

15 maj 2015

Nowoczesne technologie produkcyjne rozwinęły się w dzisiejszych czasach na tyle dużo, że nawet niewielkie firmy są w stanie pozwolić sobie na produkcję odpowiednich elementów. Dlatego też obecnie nowoczesne przecinarki CNC są już podstawowym urządzeniem w większości firm produkcyjnych z wielu branż.Cięcie blach czy też innych…

Cięcie blach czy też innych elementów w jakościowy sposób możliwe jest jedynie na specjalistycznych urządzeniach. Kiedyś powszechne w użyciu było cięcie za pomocą odpowiednich palników ręcznych czy też za pomocą agregatów plazmowych. Obecnie jednak, bardzo wiele firm konstrukcyjnych i produkcyjnych posiada swoje przecinarki, które są stworzone na podstawie maszyn sterowanych numerycznie a ich dokładność jest niesamowicie wysoka. Dlatego też obecnie bardzo wiele firm nie praktykuje już cięcia ręcznego blach, lecz wykorzystywana w takich firmach jest przecinarka, która potrafi wyciąć blachę o bardzo dużej dokładności.

Na rynku zresztą znajdziemy wiele maszyn…

Na rynku zresztą znajdziemy wiele maszyn tego typu, jednak technologii jest również bardzo dużo. Najpopularniejsze jest oczywiście przecinanie plazmą i tlenem, gdyż jest najtańsze, ale również technologia laseru czy też WaterJet zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność i coraz więcej osób z niej korzysta.

Autor poleca również stronę: cięcie blach

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Przecinarki CNC do stali i innych materiałów”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031