Przecinarki CNC do stali i innych materiałów

Nowoczesne technologie produkcyjne rozwinęły się w dzisiejszych czasach na tyle dużo, że nawet niewielkie firmy są w stanie pozwolić sobie na produkcję odpowiednich elementów. Dlatego też obecnie nowoczesne przecinarki CNC są już podstawowym urządzeniem w większości firm produkcyjnych z wielu branż.Cięcie blach czy też innych elementów…

Cięcie blach czy też innych elementów w jakościowy sposób możliwe jest jedynie na specjalistycznych urządzeniach. Kiedyś powszechne w użyciu było cięcie za pomocą odpowiednich palników ręcznych czy też za pomocą agregatów plazmowych. Obecnie jednak, bardzo wiele firm konstrukcyjnych i produkcyjnych posiada swoje przecinarki, które są stworzone na podstawie maszyn sterowanych numerycznie a ich dokładność jest niesamowicie wysoka. Dlatego też obecnie bardzo wiele firm nie praktykuje już cięcia ręcznego blach, lecz wykorzystywana w takich firmach jest przecinarka, która potrafi wyciąć blachę o bardzo dużej dokładności.

Na rynku zresztą znajdziemy wiele maszyn…

Na rynku zresztą znajdziemy wiele maszyn tego typu, jednak technologii jest również bardzo dużo. Najpopularniejsze jest oczywiście przecinanie plazmą i tlenem, gdyż jest najtańsze, ale również technologia laseru czy też WaterJet zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność i coraz więcej osób z niej korzysta.

Autor poleca również stronę: cięcie blach

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres