Przecinarki

14 sie 2014

Jedną z maszyn potrzebnych do obróbki metalu są przecinarki. Wszędzie tam gdzie występuje konieczność obróbki skrawaniem, poza tokarkami i frezarkami, konieczne są także właśnie przecinarki. Istnieją niewielkie urządzenia tego typu do indywidualnego użytku, które często przydają się przy budowie domu i pracach remontowych.Jednakże większość przecinarek, to profesjonalne…

Jednakże większość przecinarek, to profesjonalne urządzenia, działające obecnie na zasadzie sterowania elektronicznego, a nawet montowane w ciągach obróbki metalu, w zintegrowanym systemie sterowania komputerowego. Dzisiejsze urządzenia tego typu, co przecinarki czy inne obrabiarki do metalu, wymagają minimalnego nakładu pracy ludzkiej. Jedyną czynnością, jaką należy zrobić w przypadku przecinarki pracującej w ciągu obrabiania, to zaprogramować czynność, czyli wprowadzić parametry obrabianego materiału, a także dane z projektu dotyczącego oczekiwanego, gotowego elementu.

Owszem jest potrzebna osoba do obsługi…

Owszem jest potrzebna osoba do obsługi maszyn, wprowadzania danych czy wkładania materiału do obróbki, jednakże nie jest to już tak wielki wysiłek dla pracowników jak dawniej. A co najważniejsze, praca z takimi urządzeniami nie jest już tak urazowa i niebezpieczna w obsłudze. Gotowe elementy metalowe są wykorzystywane w wielu branżach.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Przecinarki”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031