Proszkowe malowanie

26 lis 2016

Każdy materiał, który może ulec korozji musi być odpowiednio zabezpieczony. Dzięki temu jego żywotność wzrasta wielokrotnie. Dotyczy to w szczególności materiałów wystawionych na działania opadów atmosferycznych – wliczają się w to wszelkiego rodzaju bramy, ogrodzenia, barierki, a także blachy karoserii samochodowej czy dachy budynków.Bez odpowiedniego zabezpieczenia takie materiały…

Bez odpowiedniego zabezpieczenia takie materiały zniszczyłyby się w dość krótkim czasie. Nanoszenie powłok lakierniczych jest dobrym sposobem na to, aby zabezpieczyć tego typu materiały. Powłoki można nanosić za pomocą różnych metod. Przede wszystkim będzie to więc malowanie za pomocą pędzla maczanego w farbie. To najczęściej spotykany sposób zabezpieczania, jednak jego trwałość i jakość pozostawia wiele do życzenia.

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie powierzchni jest malowanie proszkowe. Jest to proces, podczas którego na materiał nanosi się warstwę proszku. Dzięki działaniu sił elektrostatycznych i podłączonych elektrod, proszek dokładnie przylega do powierzchni materiału. Po wprowadzeniu materiału do pieca, jest on rozgrzewany do temperatury około 120 stopni Celsjusza. Dzięki temu proszek zamienia się w postać płynną, co powoduje, że dobrze rozlewa się po materiale.

Malowanie proszkowe w Wielkopolsce przeprowadza (plastmet.pl) kilka firm. Warto więc wybrać tą, która oferuje najwyższą jakość za rozsądną cenę. Warto zwrócić uwagę na to, aby kolory były dobrze odzwierciedlone, unikniemy wówczas problemów ze złym doborem farby. Warto pamiętać, że proszek ma nieco inny odcień niż gotowa powłoka.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Proszkowe malowanie”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031