Prosta i wydajna sprężarka śrubowa

18 cze 2015

Sprężarka śrubowa to bardzo ciekawe urządzenie. Charakteryzuje ją bowiem bardzo prosta konstrukcja i równie prosta zasada działania, a jednocześnie stanowi niezwykle wydajne i dobre jakościowo urządzenie. Sprężarki śrubowe są więc z jednej strony proste, a z drugiej niezwykle wartościowe. Sukces tkwi w prostocie.W tym przypadku, zdecydowanie tak…

W tym przypadku, zdecydowanie tak. Jak zbudowane są i jak działają sprężarki śrubowe. To proste. Powietrze zostaje wpuszczone w szczelnie zamkniętą przestrzeń, w której znajdują się dwie śruby zazębiające się ze sobą. Śruby się obracają, zmniejsza się przestrzeń pomiędzy nimi, a powietrze ulega sprężeniu, zmniejsza się jego objętość, a jego ciśnienie rośnie. Na skutek tego procesu otrzymujemy sprężone powietrze. Sprężarki śrubowe cieszą się coraz większym powodzeniem, spełniają bowiem wszystkie podstawowe warunki dobrego funkcjonowania urządzenia.

Po pierwsze, dają wysokiej jakości…

Po pierwsze, dają wysokiej jakości powietrze, po drugie nie emitują hałasu, po trzecie, mogą pracować bardzo wiele godzin bez przerwy i cały czas tak samo wydajnie, po czwarte, mają długą żywotność, po piąte, są oszczędne, ponieważ zużywają stosunkowo niewiele prądu. Nie dziwne więc, że coraz więcej osób decyduje się na sprężarki śrubowe.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Prosta i wydajna sprężarka śrubowa”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031