Prosta i wydajna sprężarka śrubowa

Sprężarka śrubowa to bardzo ciekawe urządzenie. Charakteryzuje ją bowiem bardzo prosta konstrukcja i równie prosta zasada działania, a jednocześnie stanowi niezwykle wydajne i dobre jakościowo urządzenie. Sprężarki śrubowe są więc z jednej strony proste, a z drugiej niezwykle wartościowe. Sukces tkwi w prostocie.W tym przypadku, zdecydowanie tak…

W tym przypadku, zdecydowanie tak. Jak zbudowane są i jak działają sprężarki śrubowe. To proste. Powietrze zostaje wpuszczone w szczelnie zamkniętą przestrzeń, w której znajdują się dwie śruby zazębiające się ze sobą. Śruby się obracają, zmniejsza się przestrzeń pomiędzy nimi, a powietrze ulega sprężeniu, zmniejsza się jego objętość, a jego ciśnienie rośnie. Na skutek tego procesu otrzymujemy sprężone powietrze. Sprężarki śrubowe cieszą się coraz większym powodzeniem, spełniają bowiem wszystkie podstawowe warunki dobrego funkcjonowania urządzenia.

Po pierwsze, dają wysokiej jakości powietrze, po…

Po pierwsze, dają wysokiej jakości powietrze, po drugie nie emitują hałasu, po trzecie, mogą pracować bardzo wiele godzin bez przerwy i cały czas tak samo wydajnie, po czwarte, mają długą żywotność, po piąte, są oszczędne, ponieważ zużywają stosunkowo niewiele prądu. Nie dziwne więc, że coraz więcej osób decyduje się na sprężarki śrubowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres