Produkowanie palet

Każdy magazyn musi posiadać w swoim zapleczu kilka ważnych elementów. Przede wszystkim są to wózki widłowe, za pomocą którym można skutecznie przenosić towary, które są magazynowane. Jest to szczególnie ważne w przypadku magazynu z artykułami spożywczymi. Tam należy nieustannie przestawiać towar, aby ten z krótszą datą ważności stał blisko i był szybko wydany, natomiast ten z dłuższą datą był bardziej z tyłu.Cały towar układa się na specjalnych podstawkach,…

Cały towar układa się na specjalnych podstawkach, czyli na paletach. Dzięki temu można go spokojnie podnieść i przenieść w inne miejsce za pomocą wózka widłowego czy paleciaka. Palety wykonywane są z drewna i mają ściśle określone wymiary. Dzięki temu można przywieźć towar na obcej palecie i zamiast przepakowywać go na swoją, można po prostu oddać inną paletę. Każda z nich wykonana jest z takich samych desek i ma te same wymiary, więc nie robi to żadnej różnicy.

Produkcją palet zajmuje się wiele firm, które muszą trzymać się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim muszą trzymać wymiary. To bardzo ważne, ponieważ wiele samochodów czy innych urządzeń jest tak konstruowanych, aby móc w nich przewozić określoną ilość palet, ustawionych jedna obok drugiej.

Przygotowywanie polega na docięciu desek na odpowiednią długość. Dzięki temu mamy pewność, że paleta będzie trzymała odpowiednie wymiary zależne od modelu. Następnym krokiem będzie ułożenie desek i innym elementów na specjalnym szablonie i ściśnięcie klamrami. Później już możemy przystąpić do zbijania palety gwoździami lub pneumatyczną gwoździarką.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres