Proces spalania w kotłach

Ilość paliwa mieszczącego się w zasobniku zintegrowanym z kotłem z reguły wystarcza na utrzymanie jego pracy od kilkunastu godzin w czasie bardzo silnych mrozów do kilku dni, gdy już temperatura jest umiarkowana na zewnątrz. Cała konstrukcja wyposażonych w nie kotłów z reguły jest wysoce zoptymalizowana pod kątem spalania miału węglowego.kotły co z podajnikiem – galeria

Można też używać węgla o znacznie większej granulacji, co wydaje się dobrym pomysłem oraz peletów drzewnych i brykietów. Paliwo w kotłach tłokowych zostaje z reguły dostarczone do komory spalania porcjami. Po spaleniu od razu jednej tłok wpycha na ruszt kolejną. Częstotliwość ruchów tłoka jest taka, żeby kocioł pracował bez przerwy, bez potrzeby ponownego rozpalania paliwa od razu po uzupełnieniu.

Podobnie jak w kotłach retortowych pracę urządzenia…

Podobnie jak w kotłach retortowych pracę urządzenia zawsze kontroluje elektroniczny sterownik. Węgiel i ekogroszek to jest opał, który zapewnia komfort cieplny za wyjątkowo niską cenę. Nic więc dziwnego w tym, że od kilku lat dynamicznie rozwija się rynek nowoczesnych urządzeń grzewczych spalających węgiel. Jednak wysoka sprawność pieca węglowego zależy też w dużej mierze od jakości węgla, jakim palimy.

Brak znacznej stabilności na rynku paliw energetycznych oraz wysokie ceny gazu ziemnego i oleju opałowego a także energii elektrycznej sprawiają, że węgiel kamienny wciąż jest podstawowym źródłem ciepła w naszych domach. Kotły CO z podajnikiem zyskują coraz większą popularność. Sam koszt ogrzewania budynku węglem zależy przede wszystkim od rodzaju i sprawności instalacji grzewczej oraz od jakości paliwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres