Pompy ciepła – instalacja bez usterek

Pompy ciepła to urządzenia, które są jeszcze mało znane z naszym kraju. Jeśli ktoś się na nie decyduje, to znaczy, że ma duże możliwości finansowe. Pompy ciepła bowiem, mimo najniższych możliwych kosztów eksploatacyjnych, czyli kosztu energii elektrycznej, która ma zasilać pompę, to również wysokie koszty inwestycyjne.W zależności od tego jaką…

W zależności od tego jaką instalator pompę będzie montował, koszty układają się różnie. Jeśli instalator ma za zadanie wykonać instalację z pompą ze źródłem znajdującym się w gruncie z kolektorem poziomym lub pionowym, wtedy koszty będą na pewno większe niż przy pompie ciepła woda- powietrze. Jednak instalator i producent kolektora daje większą gwarancję i pewność, że pompa ciepła z kolektorem gruntowym da nam najwięcej ciepła.

Same pompy ciepła są urządzeniami,…

Same pompy ciepła są urządzeniami, które się nie psują, dlatego ich gwarancję to okres kilkudziesięciu lat. Obawiać się można jedynie jeśli instalator na etapie projektowania lub wykonania instalacji popełnił jakiś błąd. Dlatego instalator powinien być wybrany przez nas bardzo ostrożnie, powinien znać się na swojej pracy i mieć duże doświadczenie oraz dobre opinie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres