Pomieszczenia dla kotłów

W każdym domku jednorodzinnym znajduje się pomieszczenie, w których lokalizuje się kotły co, będące źródłem ciepła dla budynku. Rozróżniamy kotły grzewcze opalane paliwem: stałym, ciekłym i gazowym. Urządzenia grzewcze stalowe i żeliwne mogą być opalane wszystkimi rodzajami paliwa. Paliwo stałe podaje się na ruszt, gdzie następuje spalenie węgla, czy koksu, lub gorszych materiałów, takich jak np.: węgiel brunatny, torf albo odpady poprodukcyjne przemysłu drzewnego.


tunele grzewcze

Foto: pixabay.com

Wydajność cieplna pieca kotłowego zależy…

Wydajność cieplna pieca kotłowego zależy od rodzaju paliwa, które często powodują znaczne zatruwanie i zapylanie powietrza atmosferycznego, oraz zanieczyszczenia gruntów. Piece ekologiczne opalane olejem opałowym lub gazem mają sprawność w granicach dziewięćdziesięciu pięciu procent, a spaliny pozbawione są pyłów, przy czym zawartość związków siarki i tlenków azotu jest prawie nieodczuwalna dla otoczenia. Pomieszczenie w którym zlokalizowana jest kotłownia musi posiadać wysokość równą dwom wysokościom na kotly, ale jednocześnie nie może być niższa od trzech metrów.

W pomieszczeniu tym, należy zainstalować wentylację nawiewną, w której przekrój kanału powinien mieć pięćdziesiąt procent przekroju przewodu dymowego, lecz nie mniej niż dwadzieścia jeden centymetrów kwadratowych.

Autor poleca również stronę: kotły co z podajnikiem

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres