Polskie uzbrojenie cywilne

Jak wiadomo uzbrojenie w naszym kraju nie dotyczy tylko i wyłącznie żołnierzy. Co prawda armia jest najważniejszym klientem firm produkujących uzbrojenie, jednak istnieje również bardzo wiele instytucji państwowych( takich jak policja lub straż graniczna )oraz firm prywatnych( różnego rodzaju firmy ochroniarskie )dla których uzbrojenie jest bardzo ważne.W przypadku Policji wyposażenie i amunicja…

W przypadku Policji wyposażenie i amunicja są podobne do tych używanych w wojsku. Jednak wśród policjantów bardziej popularna jest broń krótka. W sumie tylko oddziały specjalne policji używają karabinów. Jak wiadomo uzbrojenie oprócz przeznaczenia obronnego posiada również funkcję sportową. Chyba każdy wie czym jest wiatrówka i do czego ona służy. Nie chodzi tu o kurtkę, tylko o broń pneumatyczną, która nazywana jest potocznie wiatrówką. Bardzo wiele osób lubi sobie postrzelać „dla sportu”. Nie jest to zbyt drogie hobby, ponieważ za wiatrówkę, komplet amunicji oraz tarcz zapłacimy średnio około 200 zł.

Uzbrojenie takie jest dostępne na wielu targach i bazarach, jednak nie poleca się kupowania takiej broni z niepewnych źródeł. Należy również pamiętać, że do niektórych rodzajów uzbrojenia jest potrzebne pozwolenie na broń.

gastronomiczne wyposażenie – więcej kluczowych wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres