Pneumatyczna poczta w galeriach i innych obiektach

Obecnie poczta pneumatyczna nie jest tak powszechnie stosowana, jak niegdyś. Kiedyś było tak, że wszelkie ważne instytucje tworzyły sieć poczty, która była zazwyczaj prowadzona drogą podziemną do centralnego punktu, jakim był często ratusz.Dzisiaj poczta pneumatyczna jest spotykana jedynie w…

Dzisiaj poczta pneumatyczna jest spotykana jedynie w starszych galeriach handlowych oraz w bankach, gdzie jest to dobry sposób na szybkie dostarczenie pieniędzy, bez potrzeby przemieszczania się z nimi na dalekie odległości, co może wywoływać pewne obawy przed ryzykiem machlojek lub kradzieży. Dlatego poczta pneumatyczna jest bardzo bezpieczna, bo pieniądze w zabezpieczonych pojemnikach są pneumatycznie, za pomocą ciśnienia, przesuwane specjalną tubą w dalsze miejsce. W tym aspekcie poczta pneumatyczna spisuje się doskonale.

Często jednak pieniądz wirtualny wypiera pieniądze…

Często jednak pieniądz wirtualny wypiera pieniądze gotówkowe i nie ma potrzeby nawet fizycznego kontaktu z pieniędzmi, dlatego są one po prostu gromadzone w jednym i tym samym miejscu. To bardzo charakterystyczne i coraz częstsze w wielu miejscach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres