Piec na ekogroszek

Nowoczesne budownictwo niesie za sobą wiele cennych rozwiązanych, związanych głównie z oszczędzaniem na energii a co za tym idzie również ochronie środowiska. Bardzo dobrze sprawdza się w tym celu piec na ekogroszek (link metalfachtg.com.pl). Piec na ekogroszek charakteryzują się niskim stopniem spalania przy dość wysokim wskaźniku oddawania ciepła.Dzięki temu zużyjemy znacznie mniej opału,…

Dzięki temu zużyjemy znacznie mniej opału, a w domu będzie panowało miłe ciepło. Jest dość sporo rodzai takich pieców, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich warunków. Można kupić piec bez podajnika oraz takie, które są w niego wyposażone. Bardziej polecane są te ostatnie, choć są nieco droższe od tych bez podajnika znacznie ułatwiają one nam życie. Wystarczy tylko na panelu wpisać odpowiednie ustawienia, wsypać ekogroszek do podajnika i na tym sprawa by się kończyła. Do naszych zadań będzie tylko spoglądanie ile węgla zostało w podajniku oraz czyszczenie kotła. Piec na ekogroszek można ustawiać na różne tryby co umożliwia nam dopasowanie do go aktualnych potrzeb np. latem tylko podgrzewanie ciepłej wody.

Niektóre wyposażone są w dodatkowe…

piec ekogroszek

Foto: pixabay.com

Niektóre wyposażone są w dodatkowe zasilanie na wypadek braku prądu. Dzięki piecowi na ekogroszek zużyjemy nawet do 2/3 tego co zużywają normalne piece na węgiel, a zatem zaoszczędzimy i pieniądze i miejsce niezbędne do przechowywana węgla. Montaż pieca na ekogroszek jest dość skomplikowany, dlatego tę kwestię należy zostawić tylko dla fachowców. Ceny takiego pieca zaczynają się zwykle od kilku tysięcy złotych i zależą od posiadanych funkcji oraz od producenta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres