Piec centralny

Klimat w Polsce jest dość mroźny. Widać to czasami podczas zimy, kiedy to temperatury spadają wiele kresek poniżej zera. W okresie jesieni czy zimy ogrzewania naszych domów jest niezbędne. W innym przypadku nie byłoby możliwe normalne funkcjonowanie. Dlatego też od wielu dziesiątek lat w Polsce buduje się domy murowane, które posiadają izolację termiczną.Dzięki niej ciepło ze środka budynku…

Dzięki niej ciepło ze środka budynku nie wydostaje się tak łatwo na zewnątrz. Łatwiej jest więc takie mieszkanie ogrzać. Dzisiaj niemal w każdym domu mamy do czynienia z instalacją centralnego ogrzewania. Dzięki niej można palić ogień tylko w jednym piecu, a ciepło jest dostarczane do różnych miejsc w naszym domu. Ciepło jest przesyłane za pomocą rur i ciepłej wody, która się w niej porusza. W każdym pomieszczeniu umieszczone są grzejniki, które wypromieniowywują ciepło do powietrza.

Polecane kotły na paliwa stałe

Kotły z podajnikiem
Kotły bez podajnika

Zobacz więcej na: Metal-Fach

Dzięki takiemu rozwiązaniu, wystarczy pilnować jednego paleniska, a nie jak kiedyś w kamienicach kilku pieców kaflowych rozmieszczonych po całym domu. Piec centralnego ogrzewania może być opalany (metalfachtg.com.pl) różnymi rodzajami paliwa. Najbardziej popularny jest węgiel kamienny, koks i drewno.

Te materiały należą do najtańszych, a więc najczęściej stosowanych. Oczywiście na rynku możemy znaleźć również kotły na paliwo płynne – olej opałowy – które są dużo bardziej wygodne w użyciu. Tego typu piec posiada najczęściej moduł i sterownik, dzięki któremu możemy zaprogramować temperaturę, a komputer będzie ją stale utrzymywał. Możemy również uruchomić piec zdalnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres