Piec centralnego ogrzewania

Każdy dom w Polsce musi mieć ogrzewanie, aby można było w nim komfortowo przebywać w okresie jesiennych i zimowych chłodów. Właśnie dlatego niegdyś budowano piece kaflowe, dzięki którym można było ogrzać dane pomieszczenie. Miało to jednak kilka wad. Przede wszystkim aby ogrzać całe mieszkanie należało palić w kilku piecach jednocześnie, a to wymagało czasu i ciągłego kontrolowania paleniska.piec co – galeria

Drugą wadą było to, że opał trzeba było nosić z piwnicy na wyższe piętra kamienic, co było uciążliwe szczególnie dla osób starszych. Dzisiaj jednak właściwie nigdzie już nie ogrzewa się w ten sposób mieszkań, a piece kaflowe zostały wyparte przez piece centralnego ogrzewania. Dzięki instalacji CO w domu, mamy możliwość palenia jedynie w jednym piecu, a ciepło jest dostarczane do wszystkich pomieszczeń.

Dzięki temu musimy pilnować tylko jedno…

Dzięki temu musimy pilnować tylko jedno palenisko, a piec jest najczęściej umieszczony w kotłowni. Mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów pieców, dlatego też wybór zależy od prywatnych preferencji i zasobności portfela. Najtańsze kotły centralnego ogrzewania opalane są węglem i drewnem, są one też najtańszym rodzajem paliwa. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność magazynowania opału, drewna i stała kontrola paleniska i dokładanie do ognia.

Innym rodzajem pieca centralnego ogrzewania jest kocioł na paliwo płynne, a więc olej opałowy. Jest to już nieco wygodniejszy sposób, dlatego, że nie trzeba magazynować opału, a olej jest wlewany do specjalnego zbiornika, który jest połączony z piecem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres