Oleje Mobil dla wymagających użytkowników

26 lut 2014

Jednym z częściej zadawanych pytań podczas wizyty u mechanika samochodowego jest:” Jaki olej jest odpowiedni do mojego samochodu?”. Czasem zdarza się, że trudno jest określić markę użytego w samochodzie oleju. A jeszcze częściej, nawet pomimo marki trudno ustalić na pierwszy rzut oka czy jest to olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny.


Odpowiedzią są oleje Mobil. Można wśród nich znaleźć odpowiedni rodzaj. Jak powszechnie wiadomo najlepiej jest dobierać olej zgodnie z zaleceniami producenta, w większości dobrych samochodów są to obecnie oleje Mobil. Na wstępie warto jest uzyskać informacje na temat zaleceń fabrycznych dla danego modelu samochodu. Warto wówczas sprawdzić książkę obsługi samochodu. Jeśli jest problem z odnalezieniem książki, należy dowiedzieć się jak najwięcej o modelu samochodu.

Czyli jaki jest rok produkcji,…

Czyli jaki jest rok produkcji, rodzaj używanego paliwa, przebieg w kilometrach, jaki olej był stosowany( każdy rodzaj można zmienić na oleje Mobil ). Istotna jest także ogólna informacja na temat stanu technicznego pojazdu. Warto również zorientować się w tak zwanych olejach kupowanych” na dolewkę”. Oczywiście warto sięgnąć po oleje Mobil jednak trzeba sprawdzić specyfikację poprzednich – w miarę możliwości.

Galeria

Ogólnie jest przyjęte, że oleje o zbliżonych klasach jakości mogą być ze sobą mieszane. W przypadku nowych samochodów poleca się stosować olej zgodny z zaleceniom producenta.

Artykuł inspirowany stroną profitoleje.pl

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Oleje Mobil dla wymagających użytkowników”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031