Okucia okienne i ich klasy

Okucia okienne z reguły obejmują wszystkie części mechaniczne. Szczególnie te, za które są w pełni odpowiedzialne bo przyczyniają się one do otwierania i zamykania okien. We wszystkich systemach okuć możemy z pewnością rozróżniać różne typy części. Są na przykład instalowane bezpośrednio na ramie skrzydła albo montowane na ramie ościeżnicy okna.To właśnie funkcje, które są…

To właśnie funkcje, które są pełnione przez okucia, mają dla nas użytkowników bardzo wiele zasadniczych właściwości. Okna muszą mieć przecież odpowiedni poziom infiltracji powietrza, który jest ściśle określony w przepisach budowlanych. Ważna jest też trwałość i pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Każdy też chce chronić swoje mieszkanie w najlepszy możliwy sposób, więc trzeba dobierać okna rozważnie. Przy reklamach produktów okiennych bardzo często można się zetknąć z terminami takimi jak antywłamaniowy albo antywyważeniowy. Oczywiście nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że jeśli chodzi o całą branżę stolarki otworowej to tak naprawdę nie ma nawet możliwości wyprodukowania takich okien, które będą nam w należyty i odpowiedni sposób zapewniać antywłamaniowość.

Galeria

Trzeba się z tym liczyć, a na rynku występują zaledwie okucia okienne z mniejszą albo większą odpornością na włamanie. Oczywiście ich pokonanie może stanowić nie lada wyczyn, co w konsekwencji odstraszy potencjalnego włamywacza. W Polscemamy kilka klas antywłamaniowych jak między innymi WK1 czy WK2. Warto o tym wiedzieć i dokładnie to sprawdzić przed naszym zakupem. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres