Od magla, po pralkę.

Dawno minęły już czasy gdy nasze babki i prababki do prania używały dziś zdobiące głownie muzea tarki czy stare magle, a osuszanie odbywało się dzięki słońcu. Obecnie gdy czasami nie ma możliwości suszenia na powietrzu używa się rożnego rodzaju suszarki i stojaki jednak ich wadą, jest to ze zajmują dużo miejsca, a metalowe pręty mogą niszczyć pranie( same osuszanie nie sprawi nam lepszego pozbycia się plam ).Od magla, po pralkę. – galeria

dozowniki do mydła

Foto: pixabay.com

dozownik do mydła

Foto: pixabay.com

Dlatego nowoczesne pralki posiadają szeroki system programów, które działają na podobnej zasadzie jak, coś zostaje wysłane by coś innego mogło odpowiednia zareagować i zadziałać. Trudno dziś wyobrazić sobie przy takiej różnorodności tkanin i materiałów by prać ręczenie, jak to było jeszcze w całkiem nie odległej przeszłości, a przemysł chemiczny nie był tak dobrze rozwinięty, dostępne środki ograniczały się do szarego mydła lub wyłącznie siły ludzkich rak.

Ewentualnie osuszanie z wykorzystaniem Słońca…

Ewentualnie osuszanie z wykorzystaniem Słońca. Metody te choć o wiele bardziej pracochłonne, dawały efekty( choć osuszanie było dłuższe ), a brak użycia chloru i wybielaczy pozwalał by odzież była użyteczna przez długie lata. Nawet osuszanie polepszało nasze ubrania bardziej niż szkodziło.

Comments
  1. Wit |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres