Oczyszczanie wody pitnej ze szkodliwej chemii.

Związki chemiczne zawarte w ściekach komunalnych, przemysłowych oraz rolniczych i wydalane do środowiska naturalnego, przedostają się do wód gruntowych, powierzchniowych oraz głębinowych, a stąd do wód pitnych z kranu i ze studni. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie wody pitnej ze szkodliwej chemii.Rzeki są największym śmietniskiem chemii,…

Rzeki są największym śmietniskiem chemii, bo deszcze oraz topniejące śniegi spłukują chemię z pól i łąk, z powierzchni dachów i ulic, wypłukują chemię ze wszystkich śmietnisk komunalnych. Z tych samych rzek zakłady wodociągowe pobierają wodę w celu przerobienia jej na wodę pitną. Zakłady te prowadzą oczyszczanie wody wyłącznie mechanicznie, czyli usuwają z niej piasek, muł, iły, humusy, czyli części nie rozpuszczone powodujące mętność wody, a końcowa dezynfekcja wody odbywa się poprzez dosypanie i wymieszanie jej z chlorem. Zadaniem zakładów wodociągowych jest bowiem unieszkodliwić i zniszczyć bakterie.

Uzdatnienie wody pitnej z kranu możemy…

budowa domów jednorodzinnych

Foto: pixabay.com

Uzdatnienie wody pitnej z kranu możemy udoskonalić poprzez założenie filtrów, które łatwo i skutecznie usuwają niepożądaną chemię z wody. Są to filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy. Głównym elementem tych urządzeń jest membrana osmotyczna, której budowa i porowatość zbliżone są do podobnych błon występujących w biologii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres