Oczyszczanie ścieków i ochrona środowiska

We współczesnym, zurbanizowanym świecie, zasadnicze znaczenia ma rozwiązanie wielu problemów, które są wynikiem naszego stylu życia. Jednym z najważniejszych jest oczyszczanie ścieków. Gospodarstwa domowe oraz zakłady produkcyjne i wszystkie pozostałe przedsiębiorstwa produkują ogromne ilości ścieków dziennie.Dlatego cały czas kluczowym problemem…

Dlatego cały czas kluczowym problemem do rozwiązania dla każdego miasta czy aglomeracji jest ochrona środowiska przed szkodliwymi odpadami w postaci ścieków komunalnych i przemysłowych. Oczyszczanie ścieków miejskich odbywa się zazwyczaj w specjalnie do tego celu wybudowanych oczyszczalniach, do których trafiają wszystkie ścieki z miejskiej sieci kanalizacyjnej. Jest to niezbędne, ze względu na dużą ilość szkodliwych substancji wchodzących w skład miejskich ścieków oraz środków chemicznych i biologicznych, które po trafieniu bezpośrednio do wód mogłyby spowodować nieodwracalne negatywne skutki dla ekosystemu.

Raporty środowiskowe

Raport o oddziaływaniu na środowisko
Raport do bazy KOBIZE

Zobacz więcej na: RaportySrodowiskowe.pl

Najbardziej groźne są azot i fosfor, które znajdują się w bardzo dużych stężeniach w ściekach miejskich.

Jeśli jesteśmy właścicielami prywatnego domu jednorodzinnego również mamy obowiązek podłączyć się do ogólnej sieci kanalizacyjnej albo rozwiązać oczyszczanie ścieków z naszego gospodarstwa domowego we własnym zakresie. Niedopuszczalne i zabronione przepisami jest odprowadzanie ścieków bezpośrednio do gleby bądź wody. Dlatego przy domach jednorodzinnych, które nie mają możliwości odprowadzania ścieków do miejskiej kanalizacji, trzeba wybudować klasyczne szambo, albo zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na- meprozet.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres