Ochrona naszej przesyłki.

Proces powstawania folii bąbelkowej jest bardzo skomplikowany i kosztowny, bo do jej produkcji potrzeba specjalnych, bardzo drogich maszyn. Folia bąbelkowa jest materiałem, który w większej części jest wytwarzany z tworzyw sztucznych takich jak polietylen, kopolimer, polipropylen a także fluoropolimery.


folia bąbelkowa

Foto: pixabay.com

Są dwa sposoby wytwarzania folii…

Są dwa sposoby wytwarzania folii bąbelkowej– metoda rozdmuchu( blown )oraz metoda wylewu maszynowego zwana „cast”. Zarówno jedna, jak i druga metoda ma swoje zalety i wady, dlatego warto wiedzieć, jakie cechy posiada każda z tych folii, aby najlepiej je wykorzystać. Pierwszy z nich jest sposobem nieco bardziej czasochłonnym, ale folia uzyskana dzięki tej metodzie charakteryzuje się lepszą jakością( a co za tym idzie – wyższą ceną ), kleistością i odpornością na przebicia, niż folia uzyskana metodą castową.

folia bąbelkowa

Foto: pixabay.com

Poszukujesz zgrzewarki?

Tunele grzewcze
Zgrzewarki do folii
Tunele grzewcze
Zgrzewarki do folii

Zobacz więcej na: Astrapack.pl

Jednak należy pamiętać, że folia typu blown, mimo że posiada dość sporą rozciągliwość, naciąga się tylko do pewnego momentu krytycznego, po czym zrywa się. Technologia rozdmuchu polega na roztopieniu żywicy, która następnie się rozdmuchuje w dwóch kierunkach – maszynowym i poprzecznym, po czym ochładza się ją powietrzem. Folia ta znakomicie sprawdza się na przykład w rolnictwie i przy produkcji folii spożywczych.

folia bąbelkowa

Foto: pixabay.com

Natomiast druga metoda zwana metodą wylewu szczelinowego cast, polega na wylaniu surowca ze specjalnej głowicy, po czym zawartość jest szybko rozciągana i schładzana za pomocą specjalnych wytłaczarek. Proces ten zapewnia folii znacznie większą elastyczność i możliwość naciągu, co ma również wpływ na wytrzymałość na różne rozerwania i przebicia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres