Obudowa kolektora

Nierozbieralna konstrukcja monoblokowa, to typowa cecha charakterystyczna zarezerwowana na budowane kolektory próżniowe. Składa się z obudowy nośnej mocującej wszystkie elementy, wykonanej zazwyczaj jako suma elementów z aluminiowo- cynkowej blachy dennej, ramy profilowej z aluminium oraz w zależności od producenta profilu uszczelniającego bądź spełniającego tą samą funkcję kątownika ozdobnego.Dobrze obudowane kolektory próżniowe są…

Dobrze obudowane kolektory próżniowe są stabilne, oraz niewiele ważą. Obudowy wykonuje się z metalu, drewna, tworzyw sztucznych. Jednak najbardziej popularne na kolektory próżniowe są obudowy wykonane z metalu, choć pojawiają się też z włókna szklanego. Mogą być one w postaci ramowej jak też wannowej. Zazwyczaj elementy metalowe na kolektory próżniowe są dodatkowo malowane proszkowo na ciemne kolory, aby zminimalizować straty ciepła przez obudowę. Podstawową funkcję izolacyjną na kolektory próżniowe spełnia płyta izolacyjna zlokalizowana na samym spodzie konstrukcji, ponad blachą denną.

Jako warstwa izolacyjna najczęściej jest stosowana…

Jako warstwa izolacyjna najczęściej jest stosowana wełna mineralna lub poliuretan, które są odporne na wysoką temperaturę roboczą kolektora. Dodatkową izolację na kolektory próżniowe stosuje się w pasie wzdłuż ramy profilowej i wykonuje się ją z wysoko sprawnych i elastycznych materiałów.

Latest Comments
  1. Marta2 |
  2. Eulogy |
  3. Grażyna |
  4. Smart_Jagoda |
  5. Klara |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres