Obróbka skrawaniem

Jedną z technik cięcia jest obróbka skrawaniem, jest to proces polegający na obrabianiu materiału w celu uzyskania (zobacz kronosedm.pl) jego określonego kształtu i wymiaru, owa obróbka skrawaniem przebiega w sposób podobny we wszystkich jej odmianach.Najbardziej charakterystyczne dla tego procesu jest…

frezowanie cnc

Foto: pixabay.com

Najbardziej charakterystyczne dla tego procesu jest zdejmowanie małych warstw materiału aż do momentu uzyskania odpowiedniego wyglądu obrabianego elementu. Fragmenty odpadającego materiału zwane są wiórami. Technika cięcia i produkcja metalowa przeprowadzana jest za pomocą maszyn i urządzeń ogólnie zwanych obrabiarkami. Jednak sposoby jej realizacji są różne i używa się do tego celu specyficznych, konkretnych maszyn. Obróbka skrawaniem może być przeprowadzana za pomocą frezarek( frezowanie ), tokarek( toczenie ), wiertarek( wiercenie )i innych narzędzi.

Rozmiary każdej maszyny uzależnione są od wielkości…

Rozmiary każdej maszyny uzależnione są od wielkości obrabianych elementów. Prace wykonywane na tych maszynach, prowadzone są przez wykwalifikowanych robotników. Ważne jest bowiem, aby powstały element odpowiadał wymiarom i kształtem oraz posiadał niezbędne detale, zgodnie z rysunkiem technicznym, przekazywanym na linię produkcyjną.

frezowanie cnc

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres