O toczeniu

14 sty 2014
wyposażenie szkół

Foto: pixabay.com

Z metalami w przemyśle można wyczyniać różne rzeczy, co jest zjawiskiem samo w sobie fascynującym, a niestety styczność z fascynującą gałęzią przemysłu jakim jest obróbka metali mają tylko fachowcy pracujący w branży, ewentualnie studenci metalurgii, którzy jednakże często ponad toczenie i inne metody robienia z metali fascynujących elementów maszyn i wszelkich innych przedkładają imprezy i inne formy korzystania ze studenckiego życia.A przecież gdyby nie obróbka toczeniem nie…

A przecież gdyby nie obróbka toczeniem nie mogłoby powstać wiele niezbędnych przedmiotów metalowych o przekroju walca, wszystko byłoby kanciaste i nieciekawe zamiast przyjazne i opływowe, a takie rzeczy jak okrągłe rury, śruby o kołowej średnicy i tak dalej nie mogłyby nigdy powstać. To dlatego toczenie jest takie ważne i nie powinno być lekceważone. W gruncie rzeczy dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie elementów przedmiotu obróbka metali (tutaj elektropol-r.com) już do szkół średnich poza szkołami zawodowymi – to po prostu niezwykle ciekawa i wciągająca dziedzina nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z obróbka toczeniem.

Ale cóż, taki już po…

Ale cóż, taki już po prostu jest urok metalurgii. Po co kazać tkwić zagadnieniom metalurgicznym jedynie w szkołach zawodowych, skoro tyle uczniów mogłoby na nich skorzystać?.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “O toczeniu”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031