Nowoczesne pompy cieplne

Obok techniki solarnej pompy ciepła są jedynym systemem grzewczym, umożliwiającym wytwarzanie ciepła bez emisji CO2. Niezależnie od typu konstrukcyjnego, każda pompa ciepła jest traktowana jako urządzenie, które przy pomocy energii dodatkowej podnosi temperaturę czynnika roboczego z niskiego na wysoki poziom temperaturowy.Pompy cieplne umożliwiają tym samym praktyczne wykorzystanie…

Pompy cieplne umożliwiają tym samym praktyczne wykorzystanie ciepła zawartego w czynniku roboczym. Sposób, w jaki się to odbywa, jest różny dla każdego rodzaju pompy. W stosowanych obecnie w technice grzewczej urządzeniach cieplnych, posiadających odpowiedni czynnik roboczy, jest zawsze najpierw sprężany, a potem rozprężany przez co uzyskuje się pożądany efekt pobierania i oddawania ciepła. Nowoczesne pompy ciepła z napędem elektrycznym pobierają mniej więcej trzy czwarte ciepła, potrzebnego do ogrzewania, ze środowiska, a pozostała jedna czwarta pobierana jest jako energia elektryczna do napędu sprężarki.

Ta energia elektryczna ostatecznie też…

Ta energia elektryczna ostatecznie też zostanie przekształcona w ciepło, dlatego też jest wykorzystana do celów grzewczych.

Ze stosunku oddanego ciepła grzewczego przez pompy cieplne do użytej energii elektrycznej, wynika współczynnik efektywności. Przy stosowaniu prądu wytworzonego z energii odnawialnych, jaki energetyka po części oferuje specjalnie dla pompy ciepła, ciepło grzewcze będzie wytwarzane całkowicie tylko z energii odnawialnych.

Więcej informacji znajdziesz na: metalfachtg.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres