Nowoczesne piece

29 lip 2017

Nowoczesne automatyczne piece węglowe mogą osiągnąć sprawność spalania na poziomie 80-90%, co jest warte podkreślenia. Mogą być wyposażone w retortę i ślimakowy podajnik paliwa. Takie też urządzenia są jednak konstruowane przede wszystkim z myślą o spalaniu w nich węgla typu ekogroszek.


Pelety w tym wypadku jednak należy bezpośrednio traktować jako paliwo zastępcze, sprawność wytwarzania z nich ciepła do najwyższych należeć z pewnością nie będzie. Dzięki takiemu rodzajowi kotła czas między załadunkami paliwa wydłuża się do kilkudziesięciu godzin. Wadą jednak takiego rozwiązania jest konieczność stosowania droższego nieco paliwa. Na przykład węgla typu ekogroszek. Trzeba też pamiętać o konieczności pozbywania się popiołu.

Z reguły roczny koszt ogrzewania domu…

Z reguły roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni mniej więcej 130 metrów kwadratowych to jest około 2 tysięcy złotych. Kocioł na węgiel z podajnikiem ma dłuższe okresy pomiędzy załadunkiem paliwa. Najlepiej oczywiście wypalają się pelety, ziarna zbóż, pestki spalane w specjalnych kotłach z automatycznymi podajnikami i zasobnikami, w których możemy nawet zgromadzić zapas paliwa na kilka dni. Z tym jednak bywa różnie, dlatego też, jeśli nie spełnia określonych standardów, mogą się pojawiać problemy.

Galeria

Do nich należy zaliczyć zbyt duże zużycie paliwa, zapychanie się palnika czy duża ilość popiołu. Producenci jednak w pełni deklarują, że ich paliwo spełnia wymagania bardzo różnych norm. Kotły na ekogroszek to dobre rozwiązanie z pewnością, warto jest skrupulatnie przejrzeć rynek.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Nowoczesne piece”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031