Nowoczesne opakowania kosmetyczne

Kosmetyki tak jak chyba żadne inny towar, może z wyjątkiem biżuterii, wymagają stosownej oprawy. Kupowane są zwykle przez kobity, które na ich wygląd lubią zwracać uwagę. Jak zatem projektować opakowania kosmetyczne (zobacz minipak.pl). To kwestia tzw. designu. Tak naprawdę nie chodzi jednak tylko i wyłącznie i wzornictwo przemysłowe.Bowiem czy nam się to podoba…

Bowiem czy nam się to podoba czy nie, opakowania kosmetyczne muszą dziś po prostu spełniać pewne określone, także prawem unijnym, normy. I tak na przykład istnieją ściśle wytyczone rozmiary i pojemności dla buteleczek i tubek z kremem czy mleczkami do twarzy, również szminki mają w przybliżeniu ten sam kształt i objętość. Aby się o tym wszystkim przekonać, wystarczy dobrze popatrzeć na różnych firm opakowania kosmetyczne prezentowane w drogeriach. Co do kolorów, istnieje tu o wiele większe pole do popisu. Dlatego” wzornicy przemysłowi” chętnie prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych opakowań i etykiet na kosmetyki. Tak naprawdę jednak nie chodzi o to, by etykieta była przeładowała efektami i piękna. Liczy się raczej dobra prezentacja informacji na temat danego produktu.

Opakowania kosmetyczne mają być bowiem -…

Torby papierowe z nadrukiem

Opakowania kosmetyczne mają być bowiem – niejako z założenia – przede wszystkim wyraźnie opisane i funkcjonalne. Ich barwy i ewentualne wzory mogą zaś jedynie sugerować tym i skład oraz przeznaczenie danego specyfiku. Opakowania kosmetyczne są szklane lub plastikowe, jednak nie mogą być wykonane z całkiem dowolnego sztucznego tworzywa. Warto więc, zanim zaczniemy je produkować lub projektować, dobrze poznać cale związane z tm prawodawstwo.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres