Nie tylko odcisk palca

Do danych biometrycznych należą nie tylko obrazy linii papilarnych, ale również obrazy wizerunku twarzy, czy zapis obrazu tęczówki. Obecnie czytniki biometryczne umożliwiają rozpoznawanie układu linii papilarnych, geometrii dłoni, brzmienia głosu czy obrazu tęczówki oka. Najpopularniejsze są systemy rozpoznające układ linii papilarnych dłoni, gdzie po zeskanowaniu dowolnego palca system analizuje układ punktów charakterystycznych i dokonuje identyfikacji.Przy geometrii dłoni czytniki wykonują…

Przy geometrii dłoni czytniki wykonują trójwymiarowe zdjęcie dłoni. Na zdjęciu tym analizowane są wszelkie elementy charakterystyczne dla dłoni, jak jej długość czy szerokość, ale także cechy charakterystyczne palców, ich rozstawienie czy grubość. Systemy służące do rozpoznawania tęczówki oka jeszcze do niedawna kojarzyły się wszystkim z filmami science-fiction czy akcji, ale obecnie są to narzędzie coraz powszechniej wykorzystywane w życiu codziennym.

Najlepsze systemy identyfikacji automatycznej

Kolektory danych
Karty zbliżeniowe RFID
Kolektory danych
Karty zbliżeniowe RFID

Zobacz więcej na: Aska.com.pl

Systemy te wykonują przegląd rysów twarzy, gdzie po zlokalizowania oczu wykonywane są zdjęcia tęczówki o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Galeria

czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

I jak w przypadku linii papilarnych czy danych geometrycznych dłoni system określa i sporządza opis punktów charakterystycznych, a po porównaniu ich z zapisanym weryfikatorem podejmuje decyzje o pozwoleniu, albo braku dostępu do określonych danych. Na pewno systemy zajmujące się weryfikacją danych biometrycznych są obecnie najprężniej rozwijającą się branżą związaną z kształtowaniem bezpieczeństwa zarówno narodowego, jak i sektora prywatnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres