Nawiewniki i ich zalety

Oczywiście objawem braku wentylacji w pomieszczeniu wciąż jest wzrost wilgotności względnej, która ma odniesienie do powietrza. Potem następuje jeszcze najczęściej skraplanie się pary wodnej na ścianach i szybach, oczywiście tych zimniejszych miejscach. Potem następuje przez taki stan rzeczy rozwój pleśni, szczególnie w nadprożach i ościeżnicach.Są też inne bardzo dokuczliwe konsekwencje, takie…

Są też inne bardzo dokuczliwe konsekwencje, takie jak alergia albo pogarszanie się stanu zdrowia wszystkich domowników. Wtedy właśnie trzeba zapewnić jak najszybciej właściwy napływ powietrza do pomieszczenia. Potem już może być możliwa całkowita jego wymiana. Napływ powietrza, poprzez wentylator dachowy można zapewnić na wiele sposobów. Jednak wybór w tym przypadku nie powinien być przypadkowy, bo każda rodzaj różni się od siebie zasadniczo. Wentylator dachowy wybrać wcale nie jest tak łatwo. Nawiewniki okienne albo ścienne także są bardzo skuteczne, bo dzięki nim można dokładnie ustalić jaki strumień powietrza może dostać się do wnętrza.

Wszystko jednak zależy od ilości względnej wilgotności…

Wszystko jednak zależy od ilości względnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Do tego stanu rzeczy może przyczynić się wiele czynności, takich jak pranie czy gotowanie. Czasem nawet oddychanie, co wydaje się przecież logiczne. Z reguły nawiewniki pracują w różnych zakresach. Najczęściej jednak spotykanym zakresem jest od 35 do 70% wilgotności względnej. Najczęściej też czujnikiem, który steruje w nich to jest taśma poliamidowa.

nawiewniki okienne – więcej ciekawych wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres