Nawet metal nie jest nam straszny.

Bardzo często musimy przeciąć metal. Jest on na tyle mocny, że zwykłymi piłami, czy też nożycami nie moglibyśmy tego zrobić. Stępiłyby się niemal natychmiast. W tym celu wynaleziono jednak bardzo przydatne urządzenia, jakim jest szlifierka kątowa. Za jej pomocą można poradzić sobie z bardzo twardymi materiałami.Galeria

Wyposażona w tarcze do metalu poradzi sobie z metalem błyskawicznie. Tarcze do cięcia metalu wykonane są z w większości z połączenia korundu i węglika krzemu. Te dwa materiały są bardzo mocnym materiałem ściernym. Tarcze do cięcia metalu są głównym elementem szlifierki. Ich współpraca ściśle związana jest ze szlifierką kątową i pilarkami stołowymi, które zostały tak skonstruowane, aby tarcze do cięcia metalu mogły z nimi współpracować. Tarcza do cięcia metalu jest okrągła i wykonana z mocnych materiałów ściernych. W ich skład chodzi również żywica i specjalny podkład, który wykonuje się z włókna szklanego.

Takie tarcze do cięcia metalu co jakiś…

Takie tarcze do cięcia metalu co jakiś czas trzeba wymieniać. Podczas użytkowania kamień się ściera i traci na wartości. Jest to nie wielki wydatek sięgający kilku złotych. Kupno szlifierki jest już związane z większą sumą pieniędzy, ale same tarcze nie są bardzo drogie. Zużywają się po prostu w miarę używania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres