Najbardziej potrzebne zioła w kuchni

Świeże liście kolendry bez żadnego problemu możemy dodawać do curry. Sprawdzi się przy wielu kuchniach świata, jak meksykańska albo chińska, tajlandzka. Najlepiej wychodzi w połączeniu z koprem oraz kminkiem. Po goździki z kolei warto sięgać w szczególności, gdy przygotowujemy różnego typu marynaty, czy też potrawy mięsne.


Goździki w idealny wręcz sposób nadają się do kompotów, deserów czy ciast. Gdy bierzemy się za jakąś pieczeń lub sosy to o goździkach nie można nigdy zapominać. To jest przyprawa w szczególności używana przy winach oraz likierach. Potrafi nawet idealnie łączyć się zarówno z cebulą, jak liściem laurowym. A to rzecz godna podkreślenia bez wątpliwości. Sklep zioła (natura-akacka.pl) zaopatrzy naszą kuchnię we wszystko co potrzeba.

Tak aromatycznej przyprawy jaką jest liść…

Tak aromatycznej przyprawy jaką jest liść laurowy oczywiście nie może zabraknąć w naszej kuchni. Możemy pokusić się o jej dodanie do bigosu, galarety z mięsa czy zup. Jest to bardzo ważny składnik wszelkiego typu marynat oraz zalew. Jeśli chodzi o kminek to możemy go używać zarówno do potraw ciężkostrawnych, jaki tych nieco bardziej tłustych. Potrafi wpłynąć w idealny sposób na nasze podniebienie.

Najbardziej potrzebne zioła w kuchni – galeria

sklep zioła

Foto: pixabay.com

sklep zioła

Foto: pixabay.com

Nie warto go w żadnym wypadku oszczędzać przy gotowaniu kapusty albo grochu lub innych potrawach smażonych. Ma działanie mocno łagodzące na cały nasz układ trawienny. Nasiona kminku potrafią odświeżać oddech, więc tak wiele sposób uwielbia go stosować w swoich kuchniach. Zastosowanie ziół w kuchni jest naprawdę szerokie, co wybierzemy zależy od naszych osobistych preferencji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres