Najbardziej popularny grzyb hodowlany.

Polacy kochają zbierać grzyby w lesie. Gdy nastają jesienne i mokre dni, wówczas można liczyć na duży wysyp grzybów. W soboty i niedziele, Polacy ruszają w lasy. Tam mogą znaleźć prawdziwki, podgrzybki, maślaki, koźlarze, kurki, gąski. Tych grzybów nie da się wychodować w sztucznych warunkach. Jedynym z grzybów, który poddaje się temu procesowi jest pieczarka.Nie trzeba jej przedstawiać, bo każdy dobrze…

Nie trzeba jej przedstawiać, bo każdy dobrze wie, jak wygląda i smakuje. Ten grzyb króluje na naszych stołach bardzo często. Najlepsze jest to, że można go jeść na surowo. Warunkiem jest tylko jego świeżość. Pieczarki można w łatwy sposób hodować. To jest bardzo proste i na początku lat dziewięćdziesiątych, powstało wiele firm tego typu. Hodowla musi mieć odpowiednie warunki, którymi jest wilgoć, mała ilość światła i odpowiednia ilość ziemi. Zbiór pieczarek odbywa się bardzo często. Ten grzyb rośnie szybciutko. W kilka dni można zaobserwować, jak się powiększa.

Nie jest oczywiście tak, że…

Nie jest oczywiście tak, że ten grzyb jest produkowany, tylko i wyłącznie w sztucznych warunkach. Były czasy, że na łąkach i pastwiskach można było znaleźć całe gromady pieczarek. W tej chwili jest to coraz trudniejsze. Ale ten grzyb jest tak tani i popularny w handlu, że nie ma sensu szukać go na łąkach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres