Nagrzewnica

Nagrzewnica jest urządzeniem, które służy do ogrzewania powietrza, jako urządzenie można podzieli na różne rodzaje ze względu na przeznaczenie, budowę czy ze względu na rodzaj paliwa. Tak też ze względy na rodzaj paliwa nagrzewnica może być olejowa, elektryczna, wodna, gazowa.Jak sama nazwa mówi nagrzewnica…

Jak sama nazwa mówi nagrzewnica olejowa, czyli takie których źródłem ciepła jest olej opałowy. Taka wodna źródło ciepła przepływa tak, że powietrze w nagrzewnicach wodnych podgrzewa się dzięki wymiennikom aluminiowym przez które przepływa gorąca woda. Nagrzewnice służą przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni i o dużych kubaturach. Czyli jakichś magazynach, supermarketów, hal, czy kościołów. Właśnie w takich miejscach stosuje się ogrzewanie nadmuchowe.

Takie urządzenie jest także elementem budowy samochodów…

Takie urządzenie jest także elementem budowy samochodów. Stosowana w samochodach dostarcza powietrza do kabiny pojazdu. Nagrzewnica samochodowa zbudowana jest z użebrowanych rurek przez które przepływa gorąca ciecz z układu chłodzenia silnika.

kamera samochodowa

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres