Metal, szkło i plastik.

Te trzy nazwy zawarte w tytule to podstawowe surowce wtórne, które są oddzielane od innych odpadów. Dotyczy to oczywiście wytwarzanych odpadów komunalnych. Nie jest to jeszcze niestety regułą, iżby na każdym osiedlu mieszkaniowym właściwie oznaczone pojemniki stały i by mieszkańcy mogli z nich korzystać.Aby móc oddzielać surowce wtórne, czyli…

Aby móc oddzielać surowce wtórne, czyli te odpady, które nadają się do ponownego przetworzenia i użycia, należy przede wszystkim mieć wiedzę na temat, jak to zrobić. Być może wyda się to banalnie proste, ale nie wszyscy jednak to wiedzą i nie wszyscy właściwie oddzielają i segregują surowce wtórne. Jednakże po kolei. Konkretnym odpadom odpowiadają konkretne kolory pojemników. Białe kontenery lub pojemniki służą do zbiórki szkła białego, natomiast zielone do szkła kolorowego. Kolejny kolor pojemnika to niebieski, w którym składa się odpady papierowe, w tym także kartony i tekturę.

Ostatnim pojemnikiem, w którym umieszczamy…

Ostatnim pojemnikiem, w którym umieszczamy surowce wtórne jest ten o kolorze żółtym. W nim zanjdować się powinne wszelkie metale oraz plastiki. Trzeba zaznaczyć, że nie należy do tych pojemników wrzucać odpadów oznaczonych jako niebezpieczne oraz wielkogabarytowych, które są odbierane osobno. Tak segregowane surowce wtórne mogą nam jeszcze raz posłużyć w przyszłości.

Comments
  1. Marlena |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres