Łatwy sposób załadunku.

6 maj 2015

Maszyny odgrywają ogromną rolę w przemyśle. Ich znaczenie w ciągu ponad stu lat wzrosło bardzo poważnie. Siła mięśni i nakład pracy fizycznej człowieka nie musi być tak wielki, ponieważ maszyny wykonują za niego najcięższe zadania znacznie szybciej i efektywniej. Nie ma się co oszukiwać, że człowiek wykonałby pewne prace lepiej.Urządzeniami, które w dzisiejszych czasach…

Urządzeniami, które w dzisiejszych czasach pozwala na szybki załadunek czy transport surowca na niewielkie odległości, są podajniki śrubowe. Wykorzystują one nieco udoskonaloną śrubę Archimedesa do wykonywania pracy. Podajniki śrubowe mogą transportować materiały sypkie jak żwir czy cukier, kruszywa i grudy jak węgiel, oraz ciecze, lecz wtedy podajniki śrubowe muszą być obudowane i szczelne. Zasada, na jakiej działają podajniki śrubowe jest prosta i uczą się o niej już dzieci w szkole podstawowej czy gimnazjum. Spiralne, ciągle ułożone wokół pręta/rury na wzór gwintu śruby „łopaty” obracając się podają w górę transportowany materiał.

Podajnik śrubowy w dzisiejszych czasach…

Podajnik śrubowy w dzisiejszych czasach napędzany jest silnikiem i jest to najczęściej napęd elektryczny. Zastosowanie tego typu maszyn jest szerokie począwszy od ładowania materiału w worki, na ciężarówki, do wysypywania go do magazynu czy silosu.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Łatwy sposób załadunku.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031