Łatwy sposób załadunku.

Maszyny odgrywają ogromną rolę w przemyśle. Ich znaczenie w ciągu ponad stu lat wzrosło bardzo poważnie. Siła mięśni i nakład pracy fizycznej człowieka nie musi być tak wielki, ponieważ maszyny wykonują za niego najcięższe zadania znacznie szybciej i efektywniej. Nie ma się co oszukiwać, że człowiek wykonałby pewne prace lepiej.Urządzeniami, które w dzisiejszych czasach pozwala na…

Urządzeniami, które w dzisiejszych czasach pozwala na szybki załadunek czy transport surowca na niewielkie odległości, są podajniki śrubowe. Wykorzystują one nieco udoskonaloną śrubę Archimedesa do wykonywania pracy. Podajniki śrubowe mogą transportować materiały sypkie jak żwir czy cukier, kruszywa i grudy jak węgiel, oraz ciecze, lecz wtedy podajniki śrubowe muszą być obudowane i szczelne. Zasada, na jakiej działają podajniki śrubowe jest prosta i uczą się o niej już dzieci w szkole podstawowej czy gimnazjum.

Spiralne, ciągle ułożone wokół pręta/rury…

Spiralne, ciągle ułożone wokół pręta/rury na wzór gwintu śruby „łopaty” obracając się podają w górę transportowany materiał. Podajnik śrubowy w dzisiejszych czasach napędzany jest silnikiem i jest to najczęściej napęd elektryczny. Zastosowanie tego typu maszyn jest szerokie począwszy od ładowania materiału w worki, na ciężarówki, do wysypywania go do magazynu czy silosu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres