Laser na usługach przemysłu

Cięcie laserowe coraz odważniej wkracza do przemysłu, a szczególnie do jego gałęzi budowlanych i montażowych. Do tej pory cięcie laserowe używane było najczęściej przy niewielkich przedmiotach, często w procesie badań i testów. Najbardziej popularną dziedziną w jakiej używane było cięcie laserowe to oczywiście medycyna, gdzie laser używany jest bardzo często podczas wykonywania operacji, do robienia minimalnych cięć, których ludzka ręka nie jest w stanie wykonać, a ludzkie oko nieuzbrojone w żaden mikroskop nie dostrzeże.W przemyśle cięcie laserowe bardzo często…

W przemyśle cięcie laserowe bardzo często jest wykorzystywane w fabrykach samochodowych, gdzie znajduje zastosowanie przy przycinaniu składanych elementów samochodu. Coraz częściej także na różnego typy budowach cięcie laserowe jest wykorzystywane w zastępstwie bardzo niedokładnych palników acetylenowych czy szlifierek.

mikroskop dla dzieci

Foto: pixabay.com

Największą wartością jaką oferuje w tym…

mikroskop dla dziecka

Foto: pixabay.com

Największą wartością jaką oferuje w tym przypadku cięcie laserowe jest fakt, że użycie lasera do cięcia metalu pozwala na uniknięcie nierówności i niedokładności. Cięte powierzchnie są idealnie równe, a dzięki temu ich użycie montaż jest o wiele łatwiejszy, a co najważniejsze szybszy, bo nie trzeba już niczego poprawiać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres