Kotły z podajnikiem i ich działanie

Podajnik paliwa najczęściej jest ślimakowy i napędzany silnikiem elektrycznym. Dlatego też wymaga zasilania, co jest mu niezbędne, bo nie działa w razie awarii prądu. Zbyt duże kawałki węgla albo znajdujące się w nim zanieczyszczenia powodują wyjątkowo głośną pracę podajnika, który je kruszy.Następnie mogą powodować w bardzo uproszczonym skrócie…

Następnie mogą powodować w bardzo uproszczonym skrócie zablokowanie i zatrzymanie pracy kotła. Całe ponowne uruchomienie wymaga dużej już ingerencji samego użytkownika. Paliwa najczęściej w kotłach tego typu jest dostarczane do paleniska retortowego od dołu. Wpychane przez podajnik retortowy spychają jednocześnie z palnika popiół pozostający po spalaniu całej wcześniejszej dostarczonej porcji. Powietrze, które jest potrzebne i niezbędne do spalania jest dostarczane przez wentylator.

Sama intensywność nadmuchu zależy od prędkości działania podajnika. Reguluje ją elektroniczny regulator, który może bez problemu współpracować z czujnikami temperatury w pomieszczeniu. Najczęściej pod postacią czujnika pokojowego, może się też znaleźć na zewnątrz budynku w postaci regulacji pogodowej. Ilość paliwa mieszcząca się w zasobniku zintegrowanym z kotłem z reguły wystarcza na zaledwie utrzymanie jego pracy od kilkunastu godzin w czasie dużych mrozów do kilku nawet dni.

Kotły z podajnikiem i ich działanie – galeria

Kotły CO z podajnikiem (zobacz metalfachtg.com.pl) mają wiele zalet. Oprócz podajników ślimakowych możemy też natrafić na tłokowe. Konstrukcja wyposażonych w nie kotłów z reguły jest zoptymalizowana pod kątem spalania miału węglowego. Można jednak uzyskać też węgiel o większej granulacji niż zazwyczaj, co z pewnością jest bardzo przydatne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres