Kotły na paliwa stałe

Oferta kotłów na paliwa stałe jest niezwykle szeroka, dlatego też wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Jeżeli jednak bardzo wnikliwie szukamy sposobu na tanie ogrzewanie domu, to należy pomyśleć o paliwie z biomasy. To jest nie tylko ekonomiczne, ale również niezwykle ekologiczne rozwiązanie. W przeciwieństwie do kotłów na węgiel zastosowanie modelów na biomasę umożliwi nam osiągnięcie przez ogrzewany nim budynek wskaźnika Ep.Jest to po prostu zapotrzebowanie na…

Jest to po prostu zapotrzebowanie na energię pierwotną do celów ogrzewania i wentylacji na takim tez poziomie, jaki w niedalekiej przyszłości będzie wymagany przez przepisy. Biomasa jest dostępna w postaci bardzo wygodnych w użyciu peletów-granulatu o średnicy mniej więcej od 8 do 10 mm. Szczególnie takie, które jest produkowane z rozdrobnionych części drewna, słomy, roślin energetycznych czy nawet siana albo ziaren zbóż. Najważniejsze zalety tego typu paliwa to zdecydowanie stosunkowo wysoka jakość opałowa i niewielka ilość pozostałości po spaleniu a także duża łatwość w dozowaniu przez automatyczny podajnik.

Do efektywnego spalania peletów służą między…

Do efektywnego spalania peletów służą między innymi kotły wyposażone w specjalne palniki z podajnikami pneumatycznymi. Muszą one posiadać długi przewód umożliwiający pobieranie paliwa na odległość nawet kilkudziesięciu metrów. Możliwe jest więc całkowicie bezproblemowe przechowywanie zapasu peletów w dużym silosie znajdującym się poza budynkiem. Na rynku sprzedawane są też piece na biomasę oraz kotły na pelety ze zintegrowanymi zasobnikami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres