Kotły i koszty ogrzewania

9 wrz 2017

Kotły na drewno i biomasę z reguły wymagają takiej samej instalacji wentylacyjnej oraz komina jak te ne węgiel. Do kotłów na drewno i biomasę, podobnie jak do węglowych, będzie trzeba dokupić osobne urządzenia do podgrzewania wody użytkowej. Z reguły działa ono niezależnie od kotła albo ściśle współpracuje z nim. Kotły na drewno i biomasę w zasadzie nie różnią się od węglowych, także pracują najczęściej w instalacji systemu otwartego.Chociaż czasem pojawia się coraz więcej…

Chociaż czasem pojawia się coraz więcej modeli przystosowanych do pracy w układzie zamkniętym i najlepiej, gdy zasilają tradycyjne grzejniki. Wiele domów jednorodzinnych nie jest podłączonych do miejskich sieci grzewczych czy gazowych, co za tym idzie, w większości kotłowni stoją kotły na paliwa stałe. W związku z tym, przed każdym sezonem grzewczym ich właściciele z pewnością muszą zrobić zapas węgla, drewna opałowego czy peletów na całą zimę. Są też tacy, którzy analizują minione sezony grzewcze a następnie porównują jakie koszty ponieśli na ogrzewanie. Co ważniejsze znaczna część społeczeństwa porównuje oferty różnych producentów opału a następnie wybiera najbardziej korzystną dla siebie. Bardzo też często decyzja zostaje podjęta na podstawie tylko i wyłącznie ceny opału, co jednak nie zawsze się opłaca.

Sklep internetowy adoby.pl
wsporniki do półek
Polecamy państwu: wsporniki do półek

Taki sam zupełnie rodzaj paliwa stałego może mieć zupełnie inną wartość opałową, a to oznacza, że jeden ogrzewa dom lepiej, a drugi gorzej. Kocioł na ekogroszek to z pewnością inwestycja nie warta dużych pieniędzy i opłacalna.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Kotły i koszty ogrzewania”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031