Kotły i koszty ogrzewania

Kotły na drewno i biomasę z reguły wymagają takiej samej instalacji wentylacyjnej oraz komina jak te ne węgiel. Do kotłów na drewno i biomasę, podobnie jak do węglowych, będzie trzeba dokupić osobne urządzenia do podgrzewania wody użytkowej. Z reguły działa ono niezależnie od kotła albo ściśle współpracuje z nim. Kotły na drewno i biomasę w zasadzie nie różnią się od węglowych, także pracują najczęściej w instalacji systemu otwartego.Chociaż czasem pojawia się coraz…

Chociaż czasem pojawia się coraz więcej modeli przystosowanych do pracy w układzie zamkniętym i najlepiej, gdy zasilają tradycyjne grzejniki. Wiele domów jednorodzinnych nie jest podłączonych do miejskich sieci grzewczych czy gazowych, co za tym idzie, w większości kotłowni stoją kotły na paliwa stałe. W związku z tym, przed każdym sezonem grzewczym ich właściciele z pewnością muszą zrobić zapas węgla, drewna opałowego czy peletów na całą zimę. Są też tacy, którzy analizują minione sezony grzewcze a następnie porównują jakie koszty ponieśli na ogrzewanie.

Sklep internetowy adoby.pl
wsporniki do półek
Polecamy państwu: wsporniki do półek

Co ważniejsze znaczna część społeczeństwa porównuje oferty różnych producentów opału a następnie wybiera najbardziej korzystną dla siebie. Bardzo też często decyzja zostaje podjęta na podstawie tylko i wyłącznie ceny opału, co jednak nie zawsze się opłaca. Taki sam zupełnie rodzaj paliwa stałego może mieć zupełnie inną wartość opałową, a to oznacza, że jeden ogrzewa dom lepiej, a drugi gorzej. Kocioł na ekogroszek to z pewnością inwestycja nie warta dużych pieniędzy i opłacalna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres