Kotły grzewcze gazowe

Kotły grzewcze gazowe należy dobierać według czterech podstawowych kryteriów: sposób montażu, pełnione funkcje, możliwość odprowadzania spalin i sposób pobierania powietrza do spalania oraz sprawność. Kotły grzewcze gazowe ze względu na pierwsze kryterium dzieli się na stojące i na wiszące, ze względu na drugie kryterium dzieli się na jednofunkcyjne i na dwufunkcyjne, ze względu na trzecie kryterium wyróżnia się te z otwartą komorą spalania i z zamkniętą, zaś ze względu na sprawność wyróżnić się tradycyjne kotły i kondensacyjne.Kotły grzewcze gazowe wiszące mają bardzo…

Kotły grzewcze gazowe wiszące mają bardzo wielu nabywców. Są wybierane głównie dlatego, że są tańsze niż modele stojące. Przewaga urządzeń wiszących nad stojącymi polega na tym, że są wyposażone w palniki o płynnej regulacji mocy, które szybko dopasowują wydajność do zmieniającego się zapotrzebowania na ciepło. Kotły grzewcze jedno i dwufunkcyjne mogą być zarówno stojące jak i wiszące. Kotły dwufunkcyjne, wykonywane są przede wszystkim jako wiszące.

Polecane kotły na paliwa stałe

Kotły z podajnikiem
Kotły bez podajnika

Zobacz więcej na: Metal-Fach
http://metalfachtg.com.pl/blog/kotly/sdg/

Foto: pixabay.com

Ich zaletą jest to, że zajmują…

Ich zaletą jest to, że zajmują mało miejsca i są tańsze niż układ kocioł plus zasobnik, ale za ich wadę uważa się ograniczoną wydajność ciepłej wody. Kotły grzewcze z zamkniętą komorą spalania idealnie nadają się do montażu w kuchni, w łazience bądź w innym pomieszczeniu, do którego doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest kłopotliwe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres